PROFESINIO VEIKLINIMO PROJEKTAS „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“

Mūsų mokykla kartu su 249 šalies ugdymo įstaigomis iš 55 savivaldybių dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“.

Gegužės mėnesį mokykloje buvo atlikta apklausa „Mano tėvų/globėjų profesija“, kurios rezultatai parodė, kad populiariausios tėčių/globėjų profesijos - ūkininkas ar jo padėjėjas, statybininkas, krovinių pervežėjas, o mamos/globėjos – siuvėja, virėja, melžėja operatorė.

Birželio 7 dieną Socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinys Dovydas Gedvilas „matavosi“ ūkininko padėjėjo profesiją savo tėčio Raimondo Gedvilo pienininkystės ūkyje. Pagalba tėčiui Dovydui yra tapusi kasdieniu įpročiu, tačiau dalyvavimas profesinio veiklinimo iniciatyvoje leido į šią veiklą pažiūrėti iš kitos pusės: pasidomėti, kada buvo įkurtas ūkis, kokios veiklos jame vyksta, kokios diegiamos technologijos, kokios darbo valandos, kokie produkcijos apyvartos mastai ir kita.

Visą dieną mokinys savo jėgas išbandė įvairiose veiklose: ruošėsi pašarą, šėrė ir girdė galvijus, valė gardą, suvarė juos melžimui, padėjo tėčiui užpildyti traktoriaus cisternas chemikalais, kuriais buvo purškiami laukai.

Dovydas sužinojo, kad norint tapti ūkininko padėjėju labai svarbūs matematiniai gebėjimai ir asmeninės savybės – atsakingumas ir darbštumas. Norint pradėti ūkininkauti, būtina išklausyti jaunojo ūkininko kursus.

Tėčio profesijos „pasimatavimas“ leido labiau pažinti save ir suprasti, kad norint vykdyti sėkmingą ūkininko veiklą, reikia įdėti labai daug pastangų.

Socialinė pedagogė Asta Trijonienė